leaves

Dlaczego warto korzystać z zabiegów aromaterapii?

Ośrodek mózgowy odpowiedzialny za rozpoznawanie zapachów należy do najstarszych części mózgu. To dzięki niemu możemy dobrać w spa odpowiedni zabieg, który będzie dostosowany dla Twoich potrzeb.

Węch jest najbardziej prymitywnym, ale też najszybciej działającym, ze zmysłów człowieka. Zapach decyduje na przykład o tym, czy coś nam smakuje, lub nie. W obecności przyjemnych zapachów jesteśmy bardziej kreatywni, a pachnące pomieszczenia mogą pozytywnie wpłynąć na nasze decyzje zakupowe. Naukowcy potwierdzają bezpośredni wpływ działania zapachów na emocje człowieka. Jak więc wykorzystać zapachy, by czuć się lepiej każdego dnia?

Z pomocą przychodzi nam aromaterapia. To dziedzina wykorzystująca działanie olejków eterycznych. Oleje esencjonalne pochodzą najczęściej z surowców naturalnych takich jak: kwiaty, kora drzew, czy zioła.

Odpowiednio dobranymi zapachami można oddziaływać na stan umysłu i emocje. Inhalacje lub kąpiele zapachowe to najprostsze sposoby poddania się aromaterapii. Dlatego w czasie zabiegów spa wykorzystywane są także aromatyzatory powietrza lub świece zapachowe.

Podwójne działanie aromaterapii można uzyskać w czasie masażu. W gabinecie, podczas zabiegu, unosi się piękna woń olejów esencjonalnych, która wywołuje działanie jest także wewnętrzne. Już po 20 sekundach, mikroskładniki zawarte w naturalnych olejkach przenikają do krwioobiegu. Żaden krem nie ma takich zdolności!

Dlatego, w The Bridge Spa Wrocław, przed każdym zabiegiem przeprowadzamy konsultację aromaterapeutyczną. Dzięki niej możemy dobrać dla Ciebie mieszankę ojeków esencjonalnych Aromatherapy Associates, która będzie odpowiednia danego dnia. W ten sposób personalizujemy działanie zabiegu pod konkertne potrzeby Twojego organizmu lub skóry.

Przyjdź i powiedz, jak się dzisiaj czujesz. Odkryj moc naturalnej aromaterapii.

Informacja

Uprzejmie informujemy, że The Bridge Spa pozostaje zamknięte do odwołania.