leaves

Masaż dla kobiet w ciąży – 3 zalety

Masaż dla kobiet w ciąży to szczególny rodzaj masażu, wymagający specjalnych kompetencji ze strony masażysty, czy masażystki. Ciąża to wspaniały czas w życiu kobiety, pełen nadziei i troski, ale to także wymagający okres dla kobiecego ciała. Zachodzące przemiany fizyczne mogą być dużym wyzwaniem, szczególnie w połączeniu ze zmianami hormonalnymi, wpływającymi na samopoczucie. Szczególnie istotne jest zadbanie o dobrobyt przyszłej mamy w odpowiedni sposób. Dlaczego masaż dla kobiet w ciąży może stanowić upragnione ukojenie?

Uwolnienie od napięć

Masaż prenatalny, podobnie jak każdy inny, ma moc uwalniania mięśni od napięć. Pomaga dostosować ciało do nieuchronnych zmian. Szczególnie systematyczny masaż dla kobiet w ciąży pozwoli uporać się z powracającym nadmiernym napięciem i przeciążeniem mięśni. Ciało bardzo powoli przyzwyczaja się do coraz większego obciążenia, a co za tym idzie – występują dolegliwości bólowe, które odpowiednio dobrana technika masażu może zniwelować.

Jednym z istotnych elementów zabiegu jest masaż nóg. Łagodzi on uczucie ich ciężkości, często towarzyszące kobietom w okresie ciąży.

Zapobieganie bólom

Stymulacja mięśni nie tylko łagodzi istniejące już objawy, ale także przygotowuje organizm na wysiłek i obciążenie, jakie niesie za sobą nie tylko ciąża, ale i poród. Nie tylko leczy, ale zapobiega dolegliwościom bólowym pleców, mięśni oraz stawów. Dzięki usprawnieniu krążenia krwi i limfy, mniejsza obrzęki nóg i hamuje ich nawrót.

Korzystanie z zabiegów podczas ciąży może także korzystnie wpłynąć na szybki powrót do formy po porodzie.

Aromaterapia na lepsze samopoczucie

Masaż dla kobiet w ciąży to nie tylko ulga dla ciała, ale również dla ducha.

Zabiegi wykonywane są zawsze przy użyciu w 100% naturalnych mieszanek olejków eterycznych, bezpiecznych w każdej sytuacji. Jeden ze szczególnie istotnych elementów to aromaterapeutyczny punktowy masaż pleców, który pozwala zmniejszyć uczucie stresu i napięcia w ciele. Masaż głowy i twarzy pomoże oczyścić myśli, uspokoi, a jednocześnie przywróci cerze zapomniany blask.

Masaż prenatalny jest zupełnie bezpieczną, przyjemną terapią, która widocznie poprawia zarówno stan fizyczny, jak i psychiczny przyszłych mam. Ale to nie koniec korzyści! Poprzez dotyk i rozluźnienie ciała również dziecko reaguje na bodźce!

Informacja

Uprzejmie informujemy, że The Bridge Spa pozostaje zamknięte do odwołania.